תשתית אסטרטגית
בקו המים

אודות הקבוצה

קבוצת תעשיות מספנות ישראל נוסדה בשנת 1959 עם הקמתה של חברת מספנות ישראל.
הקבוצה פועלת בשלושה תחומים עיקריים באמצעות חברות-בנות: התעשייה הימית (מספנות), הנמל (טעינת ופריקת מטענים) ותחום המלט ומוצרים לענף הבנייה. בנוסף, היא מעניקה שירותים לוגיסטיים ותמיכה לתעשיית קידוחי הגז והנפט ומספקת שירותי הובלה ימית של מטענים ברחבי העולם באמצעות צי אוניות בבעלות הקבוצה.
הפעילות בתחום התעשייה הימית מרוכזת תחת מספנות ישראל בע"מ, העוסקת בתכנון, בנייה שיווק ומכירה של כלי שיט צבאיים ואזרחיים, מתן שירותי הספנה באמצעות הטכנולוגיות המתקדמות בעולם, וכמו כן שירותי אחזקה ותיקונים לכלי שיט אזרחיים וצבאיים, מהארץ ומחו"ל.
הפעילות הנמלית של הקבוצה מבוצעת באמצעות נמל מספנות ישראל בע"מ, שהקימה בשנת 2007 בחיפה את הנמל הפרטי הראשון במדינת ישראל, ומאז מספקת בהצלחה שירותי טעינה, פריקה, מיון, אחסנה, שינוע ומסירה של מטענים שונים.
חברת סימנט בע"מ, העוסקת בייבוא, ייצור, שיווק ומכירה של מלט ומוצרים לענף הבנייה, מרכזת את פעילות המלט ומוצריו של הקבוצה, ונחשבת ליבואנית המלט הגדולה בישראל.
בעלי השליטה בקבוצה הינם מר שלומי פוגל, מר סמי קצב, משפחת שמלצר וקבוצת גולד בונד. בקבוצת תעשיות מספנות ישראל מועסקים כ-450 עובדים. בחודש ספטמבר 2020 הנפיקה תעשיות מספנות ישראל בע"מ חלק ממניותיה לציבור באמצעות הבורסה לניירות ערך בת"א לפי שווי חברה של 1.7 מיליארד ש"ח.
דירקטוריון הקבוצה מונה אנשי עסקים מהשורה הראשונה במדינת ישראל, בעלי ניסיון רב בניהול והשבחת חברות גדולות. הדירקטורים המנוסים רתומים לסייע להצלחת הקבוצה, וכך גם כל חברי ההנהלה הבכירה.

חזון

במשך למעלה מ-60 שנה קבוצת תעשיות מספנות ישראל שותפה פעילה בתחומי התעשייה והביטחון בישראל, ובאופן ספציפי בזיקה לים.
פעילות הקבוצה נחלקת לשלושה תחומים עיקריים, והיא מבוצעת באמצעות חברות יעודיות: התחום הימי (מספנה לבניית ותיקון כלי שיט וביצוע עבודות תשתית מורכבות), הנמלי (טעינת ופריקת מטענים) ותחום המלט.
בנוסף, הקבוצה מספקת שירותים לוגיסטיים ותמיכה לפעילות קידוחי הגז והנפט הימיים ומספקת שירותי הובלה ימית של מטענים בכל העולם. חברות הקבוצה חרטו על דגלן עקרונות של מצוינות וחתירה מתמדת להמשיך ולהוביל את התחום בו הן פועלות, והכל מבלי להתפשר על עמידה בתקני האיכות והשירות העדכניים והמחמירים ביותר.
עובדי הקבוצה מחוייבים להמשיך ולהשקיע כל מאמץ בשימור וחיזוק תעשייה ותמיכה בתשתיות ישראליות, בדגש על תעשייה ותשתיות בזיקה לים, בהשקעה בחדשנות וביצירת מנועי צמיחה חדשים בתחומים אלה.

כמו כן, בקבוצה ערים למגמות העולמיות ומפנים משאבים אדירים כדי להמשיך ולהתייצב בחזית הקדמה הטכנולוגית, בכל אחד מתחומי הפעילות של הקבוצה.
האסטרטגיה המובילה את הקבוצה היא להתמקד בתחומים בהם ניתן לנצל את היתרון של הקבוצה והתשתיות הייחודיות שלה, על מנת לייצר ערך מוסף ייחודי וחדשני.
הקבוצה שמה לעצמה כמטרה להתפתח בתחום הביטחוני, באמצעות השקת כלי שיט חדשים ומתוחכמים והצעת שירותים ייחודיים ללקוחות ברחבי העולם.
כמו כן משקיעה החברה בפיתוח התחום הנמלי והלוגיסטי וניצול התשתיות של החברה ליצירת מנועי צמיחה חדשים, כגון הקמת שלוחת מסילת רכבת בחצרי נמל מספנות ישראל, הקמת טרמינל ממגורות לגרעינים ומוצרי גרעינים, רכישת נמלים בארץ ובחו"ל והקמת מפעלים נוספים בתחומי המוצרים התשתיתיים.

חדשנות

השאיפה לחקר הצרכים העתידיים של התעשיה וענפי השירותים הימיים, ופיתוח היכולת לתרגם אותם למוצרים יעילים, יחודיים ואיכותיים, מהווה נדבך מרכזי מהתרבות הארגונית שלנו, וזו מוטמעת בכל דרגי חברות הקבוצה.

איכות

לספק מוצרים ושירותים בהתאמה אישית ללקוחותינו ולסייע להם להגשים את ייעודם בכל נקודת זמן שיבחרו.

עבודת צוות

אנו עובדים יחד מסביב לעולם ומסביב לשעון, כדי לענות על צרכי הלקוחות שלנו ולעמוד במטרות שהצבנו לעצמנו.

בעלי תפקידים

שלומי פוגל יו"ר דירקטוריון החברה ויו"ר סימנט

שלומי פוגל

מבעלי החברה

יו"ר דירקטוריון החברה
ויו"ר סימנט

סמי קצב יו"ר דירקטוריון מספנות ישראל

סמי קצב

מבעלי החברה

יו"ר דירקטוריון
מספנות ישראל

אסי שמלצר יו"ר דירקטוריון נמל מספנות ישראל

אסי שמלצר

מבעלי החברה

יו"ר דירקטוריון
נמל מספנות ישראל

צבי שכטרמן מנכ"ל החברה מנכ"ל נמל מספנות ישראל

צבי שכטרמן

מנכ"ל החברה
מנכ"ל נמל מספנות ישראל

17 שנים בחברה
קודם לתפקידו כיהן כסמנכ"ל
כספים במספנות ישראל

איתן צוקר מנכ"ל מספנות ישראל

איתן צוקר

מנכ"ל מספנות ישראל

9 שנים בחברה
קודם לתפקידו כיהן כסמנכ"ל
הנדסה במספנות ישראל
ושירת כמפקד מספנות בחיל הים

אייל הכט מנכ"ל סימנט

איל הכט

מנכ"ל סימנט

6 שנים בחברה
קודם לתפקידו כיהן כמנכ"ל
חברת טמבור גבס

רוח יעל צור סמנכ"לית הכספים

רו"ח יעל צור

סמנכ"לית הכספים

12 שנים בחברה
קודם לתפקידה שימשה
כסמנכ"לית כספים בחברה-בת
של חברת צים בהונג קונג

בועז טל משנה למנכ"ל ויועץ משפטי

עו"ד בועז טל

משנה למנכ"ל ויועץ משפטי

13 שנים בחברה
קודם לתפקידו עבד כעורך דין
וצבר ידע וניסיון רב בתחום המסחרי
המקומי והבינלאומי וכמו כן שימש
במשך שנים מרצה בקורס דיני חוזים